BM  | EN
Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

HUBUNGI KAMI

Kementerian
Perancangan Sumber
dan Alam Sekitar

Tingkat 3, Wisma Sumber Alam,
Jalan Stadium, Petra Jaya,
93050 Kuching,Sarawak


+6 082 313 823

+6 082 313 810

abduls10@sarawak.gov.my
  MOBILE WEB

qr code for mobile web

 

Kemaskini Pada: 27 Mac 2017
Versi 8.0.1
Kementerian Perancangan Sumber dan Alam Sekitar
 
Pejabat Menteri II

NamaHubungi
Zasran Bin Abdullah
Pegawai Tadbir (Media)
zasrana@sarawak.gov.my
082-313814
082-446318
Awangku Omar Bin Pengiran Haji Jawa
Setiausaha Sulit
omarj@sarawak.gov.my
082-313834
082-446318
Dayang Naziza Binti Abang Ashari
Setiausaha Pejabat
dayang@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Mohd. Suffy Tan Bin Mohd. Zairi Tan
Setiausaha Pejabat
suffytzt@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Johani Bt. Bakri
Pembantu Tadbir (P/O)
johani@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Badariah Binti Bujang
Pembantu Tadbir (P/O)
badariahb@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Baharuddin Bin Wahab
Pemandu Kenderaan Bermotor
baharudw@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318
Norhayati Binti Kram
Pekerja Rendah Awam
norhayk1@sarawak.gov.my
082-313801
082-446318

Pejabat Menteri Muda Alam Sekitar

NamaHubungi
Mohd Shukurdi Bin Tazen
Setiausaha Sulit
mohamast@sarawak.gov.my
082-443789
082-443814
Evelin Ruman
Setiausaha Pejabat
evelinr@pusaka.gov.my
082-443798
082-443814
Haji Mijo Bin Haji Parchan
Pemandu Kenderaan Bermotor
mijop@pusaka.gov.my
082-443798
082-443814

Pejabat Setiausaha Tetap

NamaHubungi
Fang Siew Ching
Setiausaha Pejabat, N.32
pangsc@sarawak.gov.my
082-448790
082-442755
Mohd. Saibi Bin Bunsu
Pemandu Kenderaan Bermotor
mohamsb4@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755
Salbiah Binti Ali
Pekerja Rendah Awam
salbiaha@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755
Noraisah Binti Dulrani
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
noraisad@sarawak.gov.my
082-313821
082-442755

Bahagian Akaun

NamaHubungi
Beti Faaizah Binti Mohd. Salleh
Akauntan, W.41
betifs@sarawak.gov.my
082-313805
082-313810
Nurul Syafika Binti Jali
Pembantu Tadbir (Kewangan), N.17
nurulsj@sarawak.gov.my
082-313829
082-313810

Bahagian Alam Sekitar dan Biodiversiti

NamaHubungi
Sherrina Binti Hussaini
Ketua Penolong Setiausaha, N.54
sherrinh@sarawak.gov.my
082-313850
082-313810
Zulkarnain Bin Rosli
Penolong Setiausaha, N.41 / Ketua Pegawai Maklumat Agensi (CIO)
zulkarnr@sarawak.gov.my
082-311202
082-313810
Dayang Siti Munira Binti Awang Yusuf
Penolong Setiausaha, N.41
sitimy@sarawak.gov.my
082-443829
Natalie Henry Ibi
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
nataliehi@sarawak.gov.my
082-443829

Bahagian Pentadbiran dan Khidmat Korporat

NamaHubungi
Norleha Binti Haji Shariff
Ketua Penolong Setiausaha, N.48
norlehas@sarawak.gov.my
082-313830
082-313810
Mohd. Rashdan Bin Hazemi
Penolong Setiausaha,N.48
mohamrh1@sarawak.gov.my
082-446439
082-313810
Mufidah Hanum Binti Yusuf
Penolong Setiausaha, N.41
mufidahy@sarawak.gov.my
082-313825
082-313810
Saduan Binti Badihie
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
saduanb@sarawak.gov.my
082-313826
082-313810
Sapuan Bin Abang
Pembantu Am Rendah, N.1
sapuana1@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Muhammad Hazwan Bin Abdul Khalik
Pembantu Am Rendah, N.1
mohdhazwan@sarawak.gov.my
082-313824
082-313810
Sumarman Bin Sugiman
Pemandu Operasi, H.11
sumarmans@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Abang Abdul Rahman Bin Salihin
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
abduls10@sarawak.gov.my
082-449673
082-313810
Rokiyah Binti Numan
Pekerja Rendah Awam
rokiyahn@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Hajjah Baiah Binti Tready
Setiausaha Pejabat, N.27
baiah@sarawak.gov.my
082-313811
082-313810
Norlia Binti Morshidi
Penolong Pegawai Tadbir, N.32
norliam@sarawak.gov.my
082-313824
082-313810
Awang Rapiee Bin Awang Sahari
Pembantu Am Rendah, N.4
awangras@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Abu Bakar Bin Narawi
Pembantu Am Rendah, N.1
abubn@sarawak.gov.my
082-313823
082-313810
Mohamet Firzada Bin Abdul Ghafor
Penolong Setiausaha, N.41
m.firzada@sarawak.gov.my
082-446439
082-313810

Bahagian Pengurusan Dasar Tanah dan Hasil Bumi

NamaHubungi
Sulaiman Bin Engal
Ketua Penolong Setiausaha,N.48
sulman@sarawak.gov.my
082-313814
082-313810
Ananie Sharon Ricky Simpie
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
ananisrs@sarawak.gov.my
082-313831
082-313810
Siti Muhaimim Binti Abu Bakar
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
sitimab@sarawak.gov.my
082-313831
082-313810
Rohani Binti Zaini
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
rohaniz1@sarawak.gov.my
082-313831
082-313810
Norlisa Binti Mohammad
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
norlisam@sarawak.gov.my
082-313831
082-313810
Rosea Ngau
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
rosean@sarawak.gov.my
082-313821
082-313810

Bahagian Perancangan

NamaHubungi
YBhg Datu Sajeli Bin Kipli
Pengarah Bahagian Perancangan, VU6
sajelik@sarawak.gov.my
082-311000 ext 243
082-440876
Asfia Asfariza Binti Kenit
Setiausaha Pejabat, N.27
asfiaak@sarawak.gov.my
082-311000 ext 244
082-440876
YBhg Datu Abang Kassim Bin Abang Zawawi
Penasihat Perancangan, VU7
kassimz@sarawak.gov.my
082-441209
082-440876
Wan Sufian Bin Wan Mustapha
Ketua Bahagian Perancangan, J.52
wanswm1@sarawak.gov.my
082-311000 ext 252
082-440876
Faridah Binti Halit
Setiausaha Pejabat, N.32
faridahh@sarawak.gov.my
082-311000 ext 202
082-440876
Laping Jawa
Pegawai Perancangan Bandar dan Desa, J.54
lapingj@sarawak.gov.my
082-311000 ext 201
082-440876
Lim Siau Chung
Pegawai Tadbir, N.44
sclim@sarawak.gov.my
082-311000 ext 205
082-440876
Sri Ratna Dewi Binti Junaidi Spawi
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
sriratna@sarawak.gov.my
082-311000 ext 254
082-440876
Ishak Bin Bol
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
ishakb2@sarawak.gov.my
082-311000 ext 245
082-440876
Zahrudin Bin Tahir
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
zahrudit@sarawak.gov.my
082-311000 ext 253
082-440876
Suljirina Lucas
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
suljiril@sarawak.gov.my
082-311000 ext 246
082-440876
Agnes Anak Johari
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
agnesj@sarawak.gov.my
082-311000 ext 248
082-440876
Nazaewana Sustrawan Binti Yahya Sawek
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa,J.41
nazaewana@sarawak.gov.my
082-311000 ext 247
082-440876
Clarence Anak Joseph
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
clarencej@sarawak.gov.my
082-311000 ext 208
082-440876
Bernard Anak George Jimbun
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
bernardgj@sarawak.gov.my
082-311000
082-440876
Moris Nayup
Pegawai Perancang Bandar Dan Desa, J.41
morisn@sarawak.gov.my
082-319675
082-440876
Howard Fadd Layu
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
howardfl@sarawak.gov.my
082-311000 ext 204
082-440876
Dyg Maskoliah Binti Abg Mohd. Ariff
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
maskolma@sarawaknet.gov.my
082-311000 ext 214
082-440876
Ugap Medan
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
ugapm@sarawak.gov.my
082-311000 ext 227
082-440876
Rajid Bin Jawi
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
rajidj@sarawak.gov.my
082-313000 ext 213
082-440876
Antonio Rismo Simor
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
antonior@sarawak.gov.my
082-311000 ext 219
082-440876
Hasliza Binti Arif
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
haslizaaf@arawak.gov.my
082-311000
082-440876
Awang Hafizul Bin Awang Shawal
Penolong Pengawai Perancang Bandar dan Desa, JA29
awghafiz@sarawak.gov.my
082-311000 ext 224
082-440876
Mohamad Raflie Bin Hassan
Penolong Jurutera,JA29
mohamrh2@sarawak.gov.my
082-311000 ext 241
082-440876
Muhaini Binti Mohamad
Penolong Jurutera, JA29
muhainim@sarawak.gov.my
082-311000 ext 212
082-440876
Siti Fatimah Binti Ahmad Mearrican
Penolong Jurutera, JA29
sitifm1@sarawak.gov.my
082-311000 ext 211
082-440876
William Anak Baie
Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa,JA29
williamb@sarawak.gov.my
082-311000 ext 206
082-440876
Norlina Binti Rogikin
Penolong Perancang Bandar dan Desa,J.17
norlinr1@sarawak.gov.my
082-31100 ext 207
082-440876
Norizan Binti Jous
Juruteknik Perancang Bandar dan Desa,J.17
norizanj@sarawak.gov.my
082-31100 ext 209
082-440876
Clifton Ricky
Pelukis Pelan,J.17
cliftonr@sarawak.gov.my
082-311000 ext 242
082-440876
Rosaida Binti Ahmad
Pembantu Tadbir (P/O),N.17
rosaidaa@sarawak.gov.my
082-311000 ext 238
082-440876
Misang Gisin
Pembantu Tadbir (P/O),N.17
misangg@sarawak.gov.my
082-311000 ext 230
082-440876
Hanif Bin Ramelan
Pemandu Kenderaan Bermotor,
hanifr@sarawak.gov.my
082-311000 ext 229
082-440876
Jenab Binti Sulong
Pekerja Rendah Awam
jenabs@sarawak.gov.my
082-311000 ext 251
082-440876

Bahagian Hutan

NamaHubungi
Tessy Nimos
Ketua Penolong Setiausaha, N.48
tessyn@sarawak.gov.my
082-441460
082-313810
Raduan Bin Bujet
Penolong Setiausaha, N.44
raduanjet@sarawak.gov.my
082-311202
082-313810
Wan Syaifulfikhry Bin Wan Zainudin
Penolong Pegawai Tadbir, N.29
wani@sarawak.gov.my
082-312930
082-313810
Syahdan Bin Saharit
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
syahdans@sarawak.gov.my
082-312930
082-313810

Lembaga Kumpulan Wang Kawasan Konsesi Hutan (LKWKKH)

NamaHubungi
Abang Shahzatulharzam Bin Abang Sulaiman
Pembantu Tadbir (P/O), N.17
shahzats@sarawak.gov.my
082-445754
082-313810